Význam domácích mazlíčků v našem životě

Všichni jsme slyšeli lidi, kteří říkají, že domácí mazlíčci jsou „jen“ zvířata, jako by v našem životě nějak nebyla důležitá. Tito lidé pravděpodobně nikdy nevlastnili věrného psa nebo milující kočku a jejich slova nemohou být dále od pravdy. Většina majitelů domácích zvířat ví, jak úžasné může být vlastnictví zvířete; pochopí, jaká je společnost a jak krásné vazby mohou vznikat mezi zvířetem a člověkem.

Výhody vlastnictví domácího mazlíčka jsou nekonečné.

 _100728946_catrelax

Jsou dobré pro vaše zdraví


Věděli jste, že bylo vědecky dokázáno, že hlazení zvířete může výrazně snížit vaši hladinu stresu? Pokud strávíte přibližně 15 minut hlazením své oblíbené kočky nebo psa, vaše tělo uvolní následující přirozené hormony „dobré nálady“: oxytocin, prolaktin a serotonin. Snižuje také váš kortizol, což je přirozený stresový hormon těla. Nejen, že to uvede vaše tělo do uvolněného stavu, ale také to může snížit váš krevní tlak o 10 %. Pokud vlastníte psa, budete ho muset alespoň jednou nebo dvakrát denně venčit, což znamená, že budete mít životně důležitý čerstvý vzduch a pohyb a zároveň budete mít možnost se spojit s přírodou a spojit se se svým čtyřnohým přítelem.

Dávají vám bezpodmínečnou lásku


Zvířata toho v životě moc nevyžadují a většině stačí teplé, bezpečné a chráněné místo k životu, dostatek potravy, vody a pohybu. Na oplátku vám dají bezpodmínečnou lásku, věrnost a společnost. Psi jsou o něco známější tím, že nabízejí bezpodmínečnou lásku; kočky mohou být trochu nestálé! Ale mít chlupatého přítele znamená, že budete mít vždy malou živou bytost, která na vás trpělivě čeká doma a je připravena vás přivítat vrtěním ocasu nebo vrněním.

Nabízejí emocionální podporu


Je neuvěřitelné, jakou podporu vám může zvíře přinést do života. Pokud jste zvláště zranitelní nebo máte speciální potřeby, pak existují určitá plemena psů, která jsou perfektní v poskytování emocionální a fyzické podpory. Pes nebo kočka mohou pomoci s osamělostí, poskytnout vám společnost a někoho, s kým si můžete popovídat, a sedět s vámi během večerů. Domácí mazlíčci mohou být zachránci, pokud jde o deprese a smutek. Mohou vám dát pocit smysluplnosti a důvod vstát z postele, když se cítíte obzvláště depresivně nebo úzkostně. Zvířata, jako jsou kočky a psi, mohou mít na lidi hluboce uklidňující účinek a často dokážou vylepšit nálady svého majitele: přitulit se k vám, když je vám smutno, nebo si olíznout ruce, pokud cítí, že máte úzkost.

Vlastnictví domácího mazlíčka vám může otevřít svět. Pokud máte psa, budete ho muset denně venčit, což znamená, že budete mít interakce s ostatními majiteli psů a chodci. To může pomoci s osamělostí u lidí, kteří si obtížně hledají přátele.

Hra s kočkou nebo psem může odvést vaši mysl od vašich problémů a umístit vás do „tady a teď“. To je základní všímavost a úžasná pro duševní zdraví.

Stručně řečeno, vlastnictví domácího mazlíčka vám změní život a přinese vám tolik radosti a lásky. Pomáhají nám získat pocit odpovědnosti, ukazují nám bezpodmínečnou lásku a jsou tu vždy, když je potřebujeme. Psi jsou náročnější na údržbu, ale přinášejí mnoho různých zdravotních výhod, zatímco o kočky, králíky a pískomily je snadné se starat, potřebují málo pohybu a dávají našemu životu nový smysl.

Zpět do obchodu