Výběr správného pelíšku pro vaši kočku

Výběr kočičího pelíšku může být obtížný. A samozřejmě je důležité najít ten správný pelíšek pro kočky. Chcete, aby vaše kotě bylo útulné, teplé a šťastné, když spí – a chcete, aby pelíšek pro kočky byl prostor, který mohou nazývat svým vlastním.


Všichni majitelé musí v určitém okamžiku učinit toto rozhodnutí: trik je sledovat zvyky vaší kočky a podle toho vybrat postel. Sestavili jsme průvodce výběrem toho nejlepšího kočičího pelíšku pro vaši kočku, aby se cítila šťastná, hýčkaná a mohla spát jako královská rodina.

 

Typy pelíšků pro kočky


Protože se kočky milují schoulit se a spát, kdekoli mohou, na trhu je k dispozici mnoho různých druhů pelíšků pro kočky. Nedělejte si starosti s tím, který z nich je nejlepší – neexistuje žádný „nejlepší“ pelíšek pro kočky. Místo toho si vyberte takovou, která by vyhovovala preferencím a každodenním zvyklostem vaší kočky. Níže je uvedeno několik možností pro typy postelí pro kočky, které můžete najít.

 

Vycpávky/polštáře


Tento typ pelíšku pro kočky je polštář naplněný měkkým a pohodlným prachovým peřím. Pro tento druh pelíšku pro kočky existují různé výplně – například fleece nebo polyester s vysokým obsahem vláken – ale pokud je plyšový a pohodlný, je to vlastně jedno!

 

Lusky


Tento nový styl pelíšku pro kočky si získává na popularitě. Zdá se, že kočky se rády stočí do těchto lusků ve tvaru vejce, které jsou obvykle vyrobeny z plastu nebo tvrdé látky a podšité něčím měkkým a útulným.

 

Okenní bidýlka


Pokud je oblíbeným místem vaší kočky okno a ráda usíná na jakémkoli slunečním světle, které najde, nebo je přistihnete, jak dřímají před výhledem, pak je postel pro kočky s bidýlkem u okna tím nejlepším pelíškem pro kočky. Tyto pelíšky pro kočky se připevňují jako bidýlka na okno a umožňují vaší kočce spát na jejím oblíbeném místě.


Pelíšky pro kočky ve stylu nábytku


Tyto pelíšky pro kočky přicházejí v mnoha tvarech a velikostech. Můžete si koupit lůžko pro kočky lenoška, pelíšek pro kočky na stromě, zámecký pelíšek pro kočky, pelíšek pro kočky ve stylu postele – seznam pokračuje. Několik kočičích věží je nyní vybaveno plošinami na každé úrovni, které jsou pro vaši kočku pohodlné. Tyto postele mohou být dobrou volbou pro rozmazlování vaší kočky, zvláště pokud mají rádi styl!

Na co si dát pozor při výběru pelíšku pro kočky


Navzdory řadě pelíšků pro kočky, které jsou na trhu k dispozici, existuje několik aspektů, které vám mohou pomoci při výběru. Níže je uveden seznam faktorů, které byste měli vzít v úvahu při výběru nejlepšího pelíšku pro vaši kočku.


Materiál


Velmi důležitý je materiál kočičího pelíšku. Pokud je vaše kočka alergická na určité materiály, ujistěte se, že si nevybíráte nic, co by mohlo její alergie antagonizovat. Vyberte si také materiál, který je vaší kočce pohodlný a ráda se do něj zachumlá. Umělá kožešina a fleece jsou oblíbené volby.

Topení


Pokud žijete v místě s chladným klimatem a vaše zimy mohou být nepříjemné, zvažte nákup vyhřívaného pelíšku pro vaši kočku. Díky tomu budou jejich hodiny v pohodlí ještě pohodlnější a vy se nebudete muset bát, že jim bude zima. To je důležité zejména pro starší kočky (jejichž klouby jsou ztuhlé a na které chlad působí více) a kočky s tenkou nebo žádnou srstí (které se mohou cítit chladněji, než si myslíte).

 

Trvanlivost


Nejlepší pelíšky pro kočky jsou ty, které jsou odolné a vydrží nějaké škrábání nebo kousání. Pokud investujete do nábytkového pelíšku pro kočky, ujistěte se, že konstrukce je pevná a je nepravděpodobné, že by se zhroutila, když je v ní vaše kotě. To je důležité zejména u postelí s bidýlkem u oken, kde může být pád na podlahu značný.

 

Lze čistit


Měli byste investovat do postele, která se snadno čistí; Nechcete příliš často vyměňovat kočičí pelíšek, ale chcete, aby vaše kočka spala v čistém prostoru. Většina pelíšků pro kočky lze prát v pračce. Některé, jako jsou postele ve stylu nábytku, mají látku, kterou můžete buď vyměnit, nebo kterou můžete odstranit a vyprat. Můžete si také vybrat materiál, který nezachycuje zvířecí chlupy, abyste je mohli snadněji odstranit!

 

Umístění


Při výběru nejlepšího pelíšku pro kočku je třeba vzít v úvahu: kde vaše kočka ráda spí? To pravděpodobně určí, který pelíšek je vhodný pro vaši kočku. Pokud vaše kočka ráda usíná s výhledem, pak je okenní pelíšek skvělou volbou. Pokud rádi spí na vyvýšených místech, pak je dobrý nápad kočičí pelíšek do lezecké věže. Postupujte podle preferencí vaší kočky a vyberte si pelíšek, který bude milovat.

 

Styl


Vyberte si kočičí pelíšek, který se hodí k dekoraci vašeho domu. Nechcete kočičí pelíšek, který vyčnívá jako bolavý palec – postel by měla být součástí domu. Jakmile se rozhodnete, kam pelíšek pro kočku umístíte, ujistěte se, že si koupíte jedno správné velikosti. Nechcete si ho přinést domů a zjistíte, že se nehodí!

 

Další úvahy při výběru pelíšku pro kočky


Při výběru kočičího pelíšku můžete také zvážit další faktory, jako je věk a nemoci.

Kočky, které jsou starší, například nemohou tak dobře skákat, protože je bolí klouby a jejich těla jsou tužší. Vyvýšený lůžko pro kočky pak není skvělý nápad, takže by se ze seznamu vyřadily bidýlka na okna nebo kočičí lůžka ve věži.

A koťatům by se neměly dávat kočičí pelíšky se spoustou provázků nebo korálků, protože je mohou žvýkat a spolknout, což je extrémně nebezpečné.

 

Zpět do obchodu