Proč moje kočka hodně mňouká?

Pokud jste majitelem kočky, jehož kočka nepřestane mňoukat - zejména v noci - vaše situace není neobvyklá. Hlasité a opakované mňoukání kočky však nemusí být nutně důvodem k obavám.

Chování, známé jako noční vokalizace nebo noční volání, může být problémem, pokud je to známka nepohodlí nebo pokud narušuje váš odpočinek.

Je všeobecně známo, že kočky jsou noční sovy. Zdá se, že v okamžiku, kdy zhasneme světlo, začnou sprintovat po domě.

Když se věnují svým nočním dováděním, mohou také hodně mňoukat. Někdy může být mňoukání kočky v noci rušivé a překáží vám v tom, abyste si odpočinuli.

Pokud to vaše kočka dělá a vy se ptáte sami sebe: "Proč moje kočka v noci mňouká a co s tím mohu dělat?", existují některé dobré odpovědi na tyto otázky.

Proč moje kočka v noci mňouká?

Pokud máte kočku, která v noci hodně mňouká, je jen přirozené, že se budete divit, proč to dělá. Zde je šest běžných důvodů, proč to váš kočičí přítel dělá:

1. Kočky jsou přirozeně aktivnější v noci

Mňoukání vaší kočky v noci může mít hodně co do činění s tím, že je přirozeně aktivnější v určitých nočních hodinách. Ačkoli se všeobecně předpokládá, že kočky jsou noční, není to vždy pravda.

Kočky jsou krepuskulární, což znamená, že jsou přirozeně nejaktivnější za soumraku a úsvitu. Ačkoli se mnoho koček přizpůsobuje rutině svých majitelů, tato krepuskulární tendence znamená, že vaše kočka může být obzvláště aktivní v časných ranních hodinách, kdy zbytek domu spí.

Mladší kočky mají zvýšenou tendenci být aktivní v noci, protože jejich instinkty jim říkají, že je to skvělý čas na lov. Jak však dospívají, je pravděpodobné, že se jejich rytmus přizpůsobí zbytku domácnosti, což snad může znamenat méně mňoukání koček v noci.

2. Vaše kočka se může nudit nebo být nedostatečně stimulovaná

Kočičí vytí nebo pláč v noci může být proto, že se nudí nebo proto, že se během dne neunaví. Aktivní hra před spaním může pomoci zajistit, aby byli v noci unavenější, stejně jako snaha udržet jejich mysl aktivní a šťastnou během dne.

Stručně řečeno, kočičí mňoukání v noci může být v podstatě chováním usilujícím o pozornost. I když je důležité věnovat pozornost potřebám vaší kočky, neustálé dodržování jejích triků o pozornost pravděpodobně povede k tomu, že se do ní zapojí častěji. Pokud vaše kočka neustále vyhledává pozornost v nevhodnou dobu, snažte se nevzdávat příliš často.

Vnitřní kočky potřebují dostatek příležitostí pro hru a cvičení po celý den, takže hračky, kočičí věže a další předměty jsou nezbytné. V opačném případě můžete zjistit, že mají spoustu zadržované energie, když míříte do postele.

3. Hyperaktivní onemocnění štítné žlázy nebo ledvin

Pokud vaše kočka mňouká v noci nebo často, je dobré se poradit s veterinářem, aby zkontroloval její zdravotní stav. Je to proto, že nadměrná vokalizace, včetně noci, může být známkou hyperaktivního onemocnění štítné žlázy nebo ledvin u koček.

4. Příznak stárnutí u starších koček

Stárnutí může ovlivnit každého z nás a kočky nejsou výjimkou. Jak stárne, je možné, že účinky stárnutí na mozek mohou vaši kočku dezorientovat. Syndrom kognitivní dysfunkce (CDS) přímo souvisí s účinkem stárnutí na kočičí mozek a může mít řadu příznaků, včetně nadměrného mňoukání v noci. Stojí za to navštívit svého veterináře, abyste vyloučili jakékoli komplikace.

5. Yowling by mohl signalizovat kočku v žáru

Mnozí z nás slyšeli hlasité zvuky kočky, která vyla v pozdních nočních hodinách. To je často zvuk, který kočka v žáru udělá, když volá po muži.

Tento přirozený proces můžete omezit kastrací kočky, což také eliminuje stres z neočekávaných těhotenství koček.

Co mohu dělat s mňoukáním kočky v noci?

Jako vždy, prvním krokem, když vaše kočka v noci nadměrně mňouká, je promluvit si se svým veterinářem, který se může ujistit, že není nic fyzicky špatného. Mohou vám také poradit, co může pomoci snížit počet případů nočního mňoukání vaší kočky.

Zpět do obchodu