Proč kočky vrní?

Předení je jednou z nejznámějších vokalizací domácí kočky. Není to dobré ani špatné. Opravdu plně nerozumíme záhadě, proč kočky vrní.

To, co víme, je, že se používá ke komunikaci emocí a potřeb - stejně jako úsměvy, vrtění ocasem a pozice viděné u jiných druhů. Vzhledem k tomu, že koťata se rodí hluchá i slepá, může být vrnění jedním ze způsobů, jak komunikovat se svou matkou. Kočky také vrní, aby se zapojily do jiných koček.

Můžete odvodit, proč váš kočičí přítel vrní na základě kontextových vodítek každé situace, ve které se vyskytuje.

Proč kočky vrní, když je pohladíte?

Pokud se divíte, proč vaše kočka vrní, když je pohlazena, je to pravděpodobně proto, že se cítí uvolněně. Pokud vrní, když je držena nebo v blízkosti cizího člověka, může se cítit úzkostně.

Kočky mohou dokonce vrnět, aby si pomohly odpočinout nebo opravit zranění. To je důvod, proč vaše kočka může vrnět při porodu nebo v úzkosti. Pokud si všimnete změny v chování vaší kočky v kombinaci s neobvyklým vrněním, může to být známka toho, že vaše kočka trpí bolestí a měla by navštívit veterináře.

Vysoká směs vrnění a mňoukání je to, co odborníci nazývají "žádostivé předení". Pravděpodobně to znamená, že chce pozornost nebo jídlo.

"Studie prokázaly, že 'předení' je nejvíce používáno dospělými kočkami a je zaměřeno na lidi, aby požádali o jídlo, " Toto vrnění má v sobě vysokofrekvenční znělou složku, kterou lidští účastníci důsledně považovali za naléhavější a méně příjemné než "normální" vrnění.

"Frekvence tohoto 'znělého vrcholu' odpovídají frekvencím lidských dětských výkřiků, což by mohlo vysvětlovat, proč jsou lidmi tak snadno vnímány jako naléhavé."

Možná uslyšíte, jak vaše kočka používá toto konkrétní vrnění, aby dala najevo, že je připravena na další jídlo.

Jak kočky vrní?

Kočky se pohybují pomocí hrtanu a bránice. Oba svaly se pohybují rychlostí asi 20 až 30krát za sekundu, aby vibrovaly vzduchem pohybujícím se v jejich těle a vytvářely slyšitelný zvuk.

Předeni je možné kvůli velikosti a hustotě hyoidní kosti, která sedí mezi jazykem a střechou úst nebo hrtanu. Pružnost kosti je to, co umožňuje kočce vrnět při nádechu a výdechu.

Předeni se pohybují od měkkého až po hlasité a mají různé významy založené na tom, jak jsou vyjádřeny. Některé kočky vrní více než jiné a některé kočky nebudou vrnět vůbec.

Je vrnění kočky léčivé?

Předeni může mít u koček hojivé a uklidňující účinky. Může to být způsob, jak uklidnit sebe nebo jiné kočky a samoléčit se po fyzickém nebo emocionálním traumatu. Studie ukázaly korelaci mezi vrněním a hojením koček.

Kočičí vrnění se vyskytuje na frekvencích, které přesně odpovídají frekvencím, o kterých víme, že mají různé léčivé účinky.

Kočky vrní mezi 25 a 150 Hz, což je v souladu se stejnou frekvencí, která zlepšuje hojení u lidí - takže je možné, že kočičí předeni může být přínosem jak pro kočky, tak pro jejich lidské protějšky.

Účinky této frekvence zahrnují, ale nejsou omezeny na, hojení kostí a svalů, snížené riziko srdečních onemocnění, snížení krevního tlaku, a snížení známky dušnosti nebo dušnosti.

Až se příště budete mazlit se svou kočkou, vězte, že její vrnění by mohlo kromě náklonnosti nabídnout i nějaké uzdravení.

Zpět do obchodu