Nejláskyplnější a nejpřátelštější plemena koček

Často se nám uleví, když vidíme přátelskou stránku našich kočičích společníků, ale věděli jste, že některá plemena to předvádějí častěji než jiná? Zde jsou některá z nejpřátelštějších kočičích plemen, která si můžete přát.

"Miluje mě moje kočka?" Tuto otázku si položilo mnoho majitelů koček, kteří se trochu obávají, že najdou upřímnou odpověď. Ale i když záhada skutečných citů koček pravděpodobně přetrvá, víme, že mají přátelskou a láskyplnou stránku. Kočkovité šelmy možná v dohledné době nevyhrají dlouholetý titul psa „nejlepšího přítele člověka“, ale některá plemena koček se k tomu docela přibližují.

Ať už hledáte nejpřátelštější kočičí plemeno, které můžete přivést do svého života, nebo už máte krásnou kočku, ke které se můžete vrátit a chcete vidět, jak si stojí s ostatními kočičími přáteli, zde jsou některá z nejmilovanějších kočičích plemen.

Habešská kočka "Žiješ jen jednou"

Habešan je kočičí přítel, kterého si přejete mít také v lidské podobě. Jejich záliba žít každou minutu naplno znamená, že musíte dostat svou energetickou hladinu tak, aby odpovídala jejich neustále zapnuté osobnosti, ale jaká je radost mít po svém boku tak inteligentní a přátelské kočičí plemeno, doslova. Aby se držel v dosahu svého majitele, ať se děje cokoliv. Najdete je, jak se k vám přidávají v kuchyni, když vaříte, sedí vám na rameni, když pracujete z domova a snaží se k vám přitulit na filmový večer. V mysli těchto koťat není pochyb o tom, že vy dva budete navždy nejlepšími kočkami, a to dělá z habešské kočky jedno z nejkrásnějších kočičích plemen, jaké si můžete přát.

Ragdoll - pohodová kočka

Když je vybráno takové roztomilé jméno pro celé plemeno koček, víte, že jakmile přivítáte kočku Ragdoll do svého života, existuje spousta mazlení. Ragdollové, uznávaní jako jedno z nejpřátelštějších kočičích plemen, nemilují nic víc, než trávit čas se svým majitelem, i když to znamená následovat vás, když jste příliš zaneprázdněni na objetí. Strávte pár dní v jejich společnosti a začnete přemýšlet, zda jste si místo kotěte skutečně adoptovali štěně. Někteří majitelé berou svou štěněčí učenlivou povahu vážně a učí je hrát aportovat nebo dokonce přijít na zavolání. Nebudete pochybovat o tom, že jste ve společnosti nejmilovanějšího kočičího plemene všech dob, když koule srsti neodolá, aby vám spadla do náruče pokaždé, když je držíte. Jaké zlatíčko!

Peršan - nejlepší klínová kočka

Fluffy rovná se mazlivá v kočičím světě a pokud jde o fuzzy koťata, perská kočka je jednou z nejoblíbenějších koček. Často je najdete, jak trpělivě čekají, až se posadíte, aby si našli své pohodlné místo přímo na vašem klíně. Není vždy jasné, že se po mazlení o své lidské majitele stále zajímají, ale jsou to takové pohodové a přátelské kočičí plemeno, že si budou moci ukrást vaše srdce tím, že budou tiše sedět a vypadat pěkně - což podle jejich majitelů budou dělat hodně.

 

Barmský - zvědavý druh

Brzy zjistíte, že okenní parapet je oblíbeným místem barmské kočky na světě. Jejich zvídavá mysl si prostě nemůže pomoct a zírá na svět venku. Ale nemyslete si, že budou své majitele úplně ignorovat. Je jen tolik pozornosti, kterou můžete kočce denně věnovat, a Barmánci ji vezmou celou. Budou chtít vědět, co máte ve skříních, sedět vám na rameni, zatímco budete brouzdat po internetu a strkat hlavu mezi vás a televizi. S Barmáncem můžete mít doma trochu méně soukromí, ale oni vám to jistě vynahradí mazlením. Jsou to jedno z nejmilovanějších kočičích plemen, jaké kdy potkáte, vždy se chtějí přitulit a chtějí mít děti, které si s nimi neustále hrají.

Kartouzské kočky - zdvořilá kočka

Kartouzské kočky, které nejsou nikdy příliš hlasité nebo náročné a šťastné, že trpělivě čekají, až se jejich majitel vrátí domů, aniž by to zničily, kartouzské kočky se vždy chovají co nejlépe. Ale nemyslete si, že jim společnost vadí – právě naopak. Tyto kočky jsou přátelskými společníky a okamžitě se stanou oddanými své lidské rodině. Hostům a jejich domácím mazlíčkům se dostane také velké pozornosti od kartouzské kočky. Vždyť kdo ví, kdy se mezi ně vyklube přítel na celý život? Jejich tichá povaha také znamená, že neuslyšíte víc než tiché cvrlikání, pokud se někdy něco pokazí, takže toto kotě často kontrolujte, abyste se ujistili, že si život užívá stejně jako vy v jejich společnosti.

Exotická krátkosrstá - milující kočka

Exoti jsou blízcí příbuzní Peršanů, a proto si půjčují hodně z jejich tiché a sladké povahy. Je známo, že milují čas hraní o něco více než Peršané a mají podstatně kratší vlasy, což usnadňuje správu jejich plánu péče. Pokud hledáte věrného společníka, exotická kočka je jedním z nejmilovanějších plemen koček, které můžete přivítat do svého života.

Maine Coon - jemný obr

Mainská mývalí kočka dokáže najít správnou rovnováhu mezi tím, že je věrným společníkem, kterého očekáváte od přátelského plemene koček, a zároveň si zachovává svou nezávislou linii. Navzdory své velké postavě nemilují nic víc než dobré mazlení na vašem klíně. Těsně za ním možná místní myši běhají o život, protože se nebudou zdržovat předváděním svých honičských dovedností, zvláště když jsou kolem hlodavci. Mainská mývalí kočka je velmi inteligentní kočka, proto mějte krabici s hračkami doplněnou spoustou hraček. Nic není pro tato koťata zábavnější než dobrá duševní výzva.

Scottish Fold - nejsladší kočka

Scottish Fold je nejšťastnější, když je vedle svých lidských majitelů. Tak moc se chtějí účastnit všech aktivit, že brzy začnete mít podezření, že nemají ponětí, že jsou ve skutečnosti kočka a ne člověk. Jejich silná pouta s lidskou rodinou jsou zpochybněna pouze v případě, že je narušena jejich rutina, což znamená, že se možná budete muset zdržet příliš častého přestavování nábytku. Tyto kočky mají několik jedinečných zvláštností, které si nevyhnutelně zamilujete: od jejich složených uší až po jejich schopnost sedět na zadních nohách. Přidejte k tomu jejich přítulnou povahu, kterou neváhají ukázat všem v rodině, a možná jste právě našli to nejpřátelštější kočičí plemeno vůbec.

Siamský - život strany

Pokud hledáte společenskou kočku, která si ráda popovídá, budete se těšit na čas strávený se siamkou. Tato koťata vědí, jak dát svou přítomnost pocítit svou bouřlivou osobností. Tyto krásné a inteligentní kočky mají také docela rády lidi. Uvědomte si však, že nejsou příliš nakloněni tomu, aby zůstali doma sami - potřebují být s rodinou nebo alespoň s jiným siamským kolegou, aby byla šťastná koťátka.

Sphynx - společenský motýl

Se vzhledem jako žádný jiný, Sphynx vůbec nevadí reflektor. Budou mít veškerou pozornost, kterou mohou získat, a na oplátku vás odmění šťastným vrněním a mazlením. Jsou upovídaní a hraví, a pokud to není definice nejlepšího přítele, tak nevíme, co je. Ujistěte se, že držíte kočku Sphynx daleko od živlů. Jejich výrazný vzhled bez vlasů znamená, že v zimním dni pocítí chlad a v létě se mohou dokonce spálit. Kromě toho mohou být šťastní majitelé Sphynxů hrdí na to, že mají jedno z nejnenáročnějších a nejpřátelštějších kočičích plemen.

Zpět do obchodu