Agresivní kočky

Pokud je vaše kočka agresivní, může to být důvod. Přečtěte si více o nápravě agresivního chování u koček v našem průvodci.

Je vaše kočka agresivní?

Kočky jsou zřídka agresivní vůči lidem, ale mají své limity a existuje několik důvodů, proč se kočka může stát agresivní. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jak se vypořádat s agresí koček.

Druhy agrese

Pokud je vaše kočka agresivní, požádejte o radu svého veterináře. Jejich agrese může mít zdravotní důvod. Pokud ne, požádejte svého veterináře, aby vám doporučil kvalifikovaného odborníka.

Vaše kočka může být agresivní z mnoha důvodů. Pochopením příčin agrese můžete své kočce pomoci, aby se cítila klidná, bezpečná a méně agresivní.

Mezi typy agrese patří:

Obranná/bojová agrese: vaše kočka obvykle uteče před čímkoli, co považuje za hrozbu, ale může se bránit, pokud nemůže utéct nebo se dříve dozvěděla, že útěk nefunguje.

Agresivita ve hře a mazlení: kočky obecně preferují krátké, ale časté interakce, což je normální v kočičí etiketě. Naproti tomu lidé často interagují méně často, ale intenzivněji. To může být pro některé kočky trochu moc a mnohé z nich mají limit, kolik mazlení zvládnou.

Teritoriální agrese: obvykle nastává, když se dvě kočky setkají na sporném místě nebo když jedna kočka prochází územím jiné kočky.

Agresivita vyvolaná bolestí: kočky trpící bolestí mají nižší úroveň tolerance, a proto se častěji stanou agresivními.

Příčiny agrese

Kočky mohou být agresivnější, pokud jsou:

  • chováni uvnitř bez stimulace, přístupu k základním zdrojům nebo ventilu pro jejich lovecký instinkt
  • nepochopeno jejich majitelem
  • nekastrované

Řešení agrese

Pokud se vaše kočka stane agresivní, vaším prvním krokem by vždy měla být návštěva veterináře. Váš veterinář může zkontrolovat zdraví vaší kočky a vyloučit jakékoli zdravotní příčiny. Pokud zdravotní problém není příčinou, může vám váš veterinář doporučit odborníka.

Měli byste také zvážit běžné příčiny agrese v případě, že v domácím prostředí je něco, co způsobuje agresivitu vaší kočky.

Zpět do obchodu